Mój sposób na bycie na bieżąco w blogowym świecieOstatnio na takim małym, luźnym i nieoficjalnym blogerskim spotkaniu w Warszawie rozmawiałyśy o tym, jak najlepiej przeglądać blogi. Ja zachwalałam stronę, której używam od dawna - pojawiły się prośby, żebym napisała o tym coś więcej. Proszę bardzo, oto mój sposób na bycie na bieżąco w blogowym świecie. ;)

Nigdy nie lubiłam przeglądać blogów za pomocą czytnika Bloggera - denerwowało mnie to, że nie mogę zaznaczyć co już przeczytałam, co nie. Jeśli chciałam jakiś post przeczytać później, np kilka dni po jego opublikowaniu, musiałam go potem szukać i szukać i szukać wśród wielu innych, które przeczytałam lub których nie chciałam przeglądać. Dlatego też zaczęłam rozglądać się za lepszą stroną lub aplikacją, która pozwoli mi utrzymać porządek wśród czytanych przeze mnie blogów. Chciałam też coś, z czego wygodnie będzie się korzystało na tablecie. I znalazłam!
Drodzy Czytelnicy, przedstawiam Wam... Feedly!
Jak dla mnie jest to najwygodniejszy sposób przeglądania blogów. :) A od czego zacząć, żeby samemu korzystać z tej stronki? To bardzo proste! :)

- Najpierw trzeba wejść na stronę startową: feedly.com.
- Teraz utwórz konto - możesz to zrobić poprzez połączenie Feedly z Google, Facebookiem, Twitterem, Microsoftem lub Evernotem. Kliknij na przycisk Login w prawym górnym rogu i wyskoczy takie okienko (po kliknięciu w dany pasek pojawią się odpowiednie instrukcje):


- I już! Konto gotowe. :) Teraz czas dodać blogi które czytamy. Za pierwszym razem wystarczy wpisać adres w okienko na samym środku. Kiedy już pokaże nam się jego strona, klikamy zielony znaczek "+feedly" przy jego nazwie. Pokaże nam się pasek z lewej strony, na którym możemy dodać (lub wybrać istniejącą) kategorię. Ja mam gotowanie, hand-made, urodowe, rozwój. Można również zmienić nazwę, która będzie się u Was wyświetlała na liście obserwowanych blogów. Kolejne blogi dodajemy wpisując ich adres w prostokąt z napisem "search or add feed" i lupką, po prawej stronie na górze. Dalej postępujemy tak jak wcześniej. :)


- Ok, a co jak już dodaliśmy blogi? Po kliknięciu na nowy post otworzy nam się on od razu na stronie. Ja jednak otwieram go w nowej karcie, bo wolę czytać na czyimś blogu a nie w feedly. :) 
- Po nasunięciu kursorem na post pojawią nam się dwa napisy - hide i save. Pierwszy usuwa dany post z list - używam go jak już coś przeczytam, lub niezbyt mnie interesuje i nie będę go przeglądać. Drugi zapisuje post do późniejszego zaglądania. Żeby go zobaczyć, wystarczy przejść do zakładki "Saved for Later" na szarym pasku po lewej stronie ekranu. :)
- Co jeszcze można zrobić? Np zmienić sposób wyświetlania postów. Wystarczy kliknąć w zębate kółeczko przy polu wyszukiwania i wybrać interesujący nas rozkład. Są same tytuły, zdjęcie + fragment posta, kafelki lub całe posty.

A tak wygląda moje Feedly. :) Dużo lakierów. ;D


Jeśli macie jakieś pytania, o czymś zapomniałam napisać to dajcie znać, odpowiem i uzupełnię posta. :)

5 komentarzy

 1. Unknown19 lipca 2014 20:37

  Fajny sposób. Muszę sprawdzić osobiście!

  OdpowiedzUsuń
 2. Unknown19 lipca 2014 23:20

  nie znałam strony :) ale lubię czytnik bloggera więc raczej nie skorzystam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. theCieniu20 lipca 2014 13:18

  Fajny sposób, nawet nie słyszałam o nim. Takie coś jak bloglovin z tego co widzę? Ja korzystam z kanałów RSS przez Opera mail w przeglądarce, dla mnie to najwygodniejsze. Niektóre blogi (te, gdzie jest bardziej tekst niż zdjęcia) przeglądam przez bloglovin w komórce. Ale klikam "obserwuję", tyle że tak dla formalności, żeby pokazać że blog mi się podoba i czytam, bo z Bloggera nie korzstam, tylko od razu biorę się za RSS :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Unknown20 lipca 2014 15:24

  Super pomysł. Wiele godzin przesiaduje często w pociągach i na pewno mi się przyda. Już zalozylam sobie tam konto i sciagnelam aplikacjena ttelefon. Na pewno teraz będę na bieżąco z tworząm blogiem. Dzięki i pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Inanna20 lipca 2014 23:52

  Super, doczekałam się :-) Niebawem zacznę z niego korzystać :-D

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, chętnie odpowiem na każde pytanie.
Proszę, nie spamujcie. :)

Back to Top